V dubnu 2018 proběhlo v ČR první zvětšení prsou silikonovými prsními implantáty z řezu dlouhého pouhých 2,5 cm. Standardní délka řezu, kterou musí zručný plastický chirurg obvykle provést, je přitom nejméně 5 cm!

Přelomový okamžik u zvětšení prsou pomocí implantátů

K vložení implantátu o objemu 360 ml byla použita speciální technika. Prsní implantát se před vložením do prsů stlačil na minimální velikost díky speciálnímu sterilnímu sáčku ve tvaru trychtýře. Ještě před vložením implantátu vypreparoval operující lékař s pomocí světelného háku pro lepší viditelnost přesnou kapsu na zvolený implantát.

Kapsula a riziko infekce

Vzhledem k tomu, že je implantát vložen do prsů přes sterilní sáček a nedotýká se tkání v okolí řezu, nehrozí, že by na něm ulpěla jediná kožní bakterie a riziko rozvoje infekce kolem implantátů je zcela minimální. I malá zánětlivá reakce okolo implantátu může vyprovokovat vznik kapsulární kontraktury, zmiňovaná operační technika tedy předchází také riziku vzniku kapsulární kontraktury. Jedná se o velmi bezpečnou techniku. 

Zvětšení prsou implantáty s nejmenší jizvou

Díky dokonalé kohezivitě a měkkosti gelu uvnitř použitých implantátů jsou výsledkem operace na pohled i pohmat zcela přirozená prsa, na kterých téměř nikdo nepozná, že byla zvětšena silikonovými prsními implantáty. I když jste štíhlá a budete ležet na zádech na pláži nebo zvednete ruce nad hlavu, prsa budou vypadat přirozeně.

Krásné výsledky: Fotografie po operaci zvětšení prsou pomocí implantátů s minimální jizvou

Kde všude si můžete říct o malou jizvu:

MUDr. Petr Hýža, Ph.D.

MUDr. Juraj Payer, PhD.

MUDr. Miroslav Krejča, Ph.D.

MUDr. Ján Pilka

MUDr. Jiřina Šilhánková

MUDr. Martin Molitor

MUDr. Martin Šorma

MUDr. Peter Mertan

MUDr. Igor Slaninka, Ph.D.

To top