Je vzrušující uvažovat o tom, že uděláte něco opravdu jen pro sebe.

Úpravu prsů podstoupí každý rok přes milion žen. I když se jedná o poměrně běžný zákrok, je mnoho věcí, které je třeba zvážit předem, protože na nich závisí výsledek celé operace. Mezi ty nejdůležitější patří velikost a tvar prsního implantátu. Některá rozhodnutí musíte učinit sama, s některými vám pomůže váš plastický chirurg. 

Tvar implantátů

Prsní implantáty mají kulatý nebo kapkovitý tvar. Jsou dostupné v různých projekcích a mnoha velikostech. V minulosti se nejčastěji používaly kulaté implantáty, které vyplní objem i v horní části hrudníku, což nemusí vždy působit přirozeně.

Kapkovité (anatomické) implantáty mají naopak co nejvíce napodobit přirozený vzhled prsou a objem vyplní zejména v dolní části hrudníku. Správně vložit anatomické implantáty zvládnou jen zkušení plastičtí chirurgové ovládající pokročilé operační techniky. Nepříjemnou komplikací může být rotace kapkovitého implantátu, která má za následek nežádoucí estetický efekt.

Ergonomické implantáty eliminovaly rizika spojená s kulatými nebo anatomickými implantáty. Vypadají naprosto přirozeně a nehrozí, že by se pootočily.

Velikost, průměr a projekce prsních implantátů

K dosažení kýženého estetického výsledku, musíte vedle tvaru zvolit i správnou velikost, průměr a projekci implantátů. Vzdálenost mezi prsy je dána průměrem implantátu, plnost poprsí závisí na projekci implantátů a velikost na jejich objemu.

Odhadnout, který profil a jaká velikost implantátů bude na vašem hrudníku vypadat nejlépe, není snadné. Proto nabízíme extrémně přesnou 3D simulaci Motiva Imagine AX3, která naskenuje váš hrudník a po zvolení konkrétních implantátů během chvilky zobrazí ve 3D, jak budou vypadat na vašem hrudníku.

Povrch implantátů

Povrch prsních implantátů byl tradičně hladký nebo texturovaný. Nevýhodou hladkých povrchů je častý výskyt kapsulární kontraktury (kapsulace). Proto se začaly vyrábět implantáty s texturovaným povrchem s cílem maximálně fixovat jejich pozici a snížit riziko výskytu kapsulace. Po letech jejich používání se ukázalo, že agresivněji texturované povrchy leptané solí nebo cukrem mohou způsobit vznik pozdního seromu a tvorbu dvojité kapsuly.

Řešením může být unikátní mikrotexturovaný povrch, při jehož výrobě jsou používány nanotechnologie a ne leptání agresivními sloučeninami. Implantát je díky tomu fixován jemným přilnutím k prsní tkáni.

Široká nabídka velikostí

Prsní implantáty jsou dostupné v široké škále velikostí, která pokryje požadavky i té nejnáročnější klientely.

Plastický chirurg vybírá velikost implantátu na základě velikosti vašeho hrudníku a požadované výsledné velikosti prsou.

To top