Ženská prsa se mohou výrazně změnit následkem těhotenství a kojení, kdy dochází k úbytku prsní žlázy, prsa mohou změnit objem i tvar, buď se zmenší nebo se vyprázdní a poklesnou. Po dětech si ženy přejí mít podobně pevná a často o něco větší prsa než měly před prvním těhotenstvím.

Pokud je bradavka níže než podprsní rýha je téměř jisté, že plastický chirurg bude muset provést vedle augmentace také modelaci prsou.

Příprava na plastiku prsou

Plastickému chirurgovi musíte přinést výsledek předoperačních vyšetření u praktického lékaře nebo internisty. Jejich součástí je EKG, laboratorní vyšetření krve a moči. Ženám, které vícekrát kojily a ženám nad 35 let, se před operací doporučuje mamografické vyšetření.

Tři týdny před operací neužívejte léky, které ředí krev a další léky, které vám určí lékař. Krev ředí léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou, enzymatické preparáty (např. Wobenzym) nebo Varfarin.

Průběh modelace s augmentací

Během modelace a zvětšení poprsí upravuje plastický chirurg velikost a tvar prsní žlázy a odebírá nadbytečnou kůži, kterou nepotřebuje k překrytí prsních implantátů. Operace probíhá v celkové anestezii a trvá jeden a půl až dvě hodiny. Výsledná jizva má tvar kotvy, vede kolem bradavky, od ní kolmo dolů, kde se napojí na jizvu v podprsní rýze. U modelací malého rozsahu může být jizva jen kolem bradavky.

To top