Prsní implantáty mají často doživotní záruku, přesto je plastičtí chirurgové doporučují po 10 až 15 letech vyměnit za nové. Důvodem je především prevence kompletního opotřebení implantátu a jeho následné ruptury.

Tvar prsou po augmentaci se mění stejně jako tvar přirozených prsou. Čím větší implantáty máte, tím dříve prsa poklesnou. Výkyvy na váze, těhotenství a kojení nebo hormonálními změny mají negativní vliv na tvar poprsí. Důvodem k výměně prsních implantátů může být také nespokojenost s velikostí nebo tvarem prsou po předchozí augmentaci.

Plastičtí chirurgové nabízejí výměnu silikonových implantátů za podobnou cenu jako zvětšení prsou. Před zákrokem je nutné podstoupit předoperační vyšetření. Operace se provádí v celkové anestezii a je poměrně rychlá, rekonvalescence je kratší a bolestivost výrazně menší, než po první augmentaci, tedy pokud byly vyměňované implantáty vloženy pod sval a je pro ně již vytvořena kapsa. 

Implantáty je možné vyměnit za větší i za menší, na tom se žena musí před zákrokem domluvit se svým operatérem. Pokud se původní prsní implantáty vyměňují za menší, musí plastický chirurg zpravidla provést i modelaci prsou (mammaplastiku).

To top