A nebude to moc?

Touto větou začíná každá žena, která přijde na konzultaci zvětšení prsou implantáty. A právě proto jsme tady, abychom vám poradili, zda to nebude moc nebo málo, abychom spolu došli k tomu „akorát“.

Všem ženám, které se bojí velikosti, se snažíme pomocí 3D animace a zkušebních externích sizerů vysvětlit, že z počtu ml obavy mít nemusí. Nejdůležitější je, aby implantát „sedl“ správně rozměrově na hrudník a ladil s postavou jako celkem.

Jaká prsa bych si přála mít?

Na začátku rozhodování je třeba si uvědomit, že vaše prsa nebudou vypadat jako ta, která jste si našla na obrázku. Představa je krásná věc, ale každá z vás má jinou stavbu tělu, jiné proporce a váš dekolt není stejný, jako byl ten před zvětšením prsou na fotce, která se vám tak moc líbí.

Při první myšlence na zvětšení prsou byste měla mít jasno v tom, co od augmentace očekáváte. Zvětšit z košíčku B na košíček D? Nechat si vyplnit povislá prsa? Splnit si přání a mít aspoň nějaká prsa? Mít spíš přirozený dekolt nebo výrazné bujné poprsí?

Co mi doporučí plastický chirurg

Po konzultaci s plastickým chirurgem už víte, jaký typ prsního implantátu a velikost (objem a profil) je pro vás nejvhodnější.

VÍCE INFORMACÍ: Konzultace ke zvětšení prsou od A do Z

V tomto okamžiku pak mnohdy přicházejí obavy a vy začínáte hledat více informací a více obrázků poprsí se stejnou velikostí.

Je to jako na houpačce, jedny prsa se zdají být v pohodě, další už vám připadají příliš velká, významnou roli hraje i úhel pohledu při focení. Dá se říci, že takový bod zlomu nastává v okamžiku, kdy žena, která před konzultací neměla vůbec žádnou představu o počtu ml, začne řešit velikost implantátu okolo 400 ml a výš.

Každý implantát má svoji bázi (šířku), ze které lékař při výběru velikosti vychází. Báze se určuje podle šířky vašeho hrudníku, proto je správné zvolit takový implantát, aby seděl na celou jeho šířku.

50 ml sem, 50 ml tam

Je to jedno. Rozdíl 50 ml více nebo méně pouhým okem téměř nerozeznáte. Pokud máte na výběr a váháte, doporučujeme raději více. Prokletých 50 ml, kterých se bojíte a po pár týdnech od augmentace je postrádáte.

Častým důvodem reoperace je právě touha po větším poprsí. Proto je opravdu důležité věnovat výběru velikosti implantátu dostatečnou pozornost předem. Reoperace prsou je náročná jak fyzicky, tak finančně.

Obecně lze říci, že asi 150 ml objemu implantátu znamená jednu velikost. Tzn. implantát okolo 300 ml = zvětšení o cca 2 velikosti podprsenky. K výsledku dojdete připočtením vaší velikosti prsou před zvětšením.

3D a sizerování

Abychom se co nejvíce přiblížili vašemu přání o vysněném vzhledu poprsí, používáme při konzultacích 3D scanner, pomocí kterého vám nasimulujeme pomyslné poprsí.

3D animace umožňuje přesně změřit váš hrudník a objem prsou a díky tomu zvolit správnou bázi implantátu.

Výsledný scan se přenese do počítače, kde spolu s klientkou zkoušíme velikost (profil, objem) a tvar implantátu.

Další pomůckou, která vám usnadní výběr správné velikosti implantátu jsou externí sizery – výplně kapičkovitého tvaru, které se vkládají do speciální podprsenky.

Pomocí externích sizerů pacientce vymodelujeme plný dekolt, na který si může sáhnout a ujistit se, že „toto je přesně ono“.

3D vizualizace kombinovaná se zkouškou externích sizerů usnadňuje našim klientkám rozhodování o správně zvolené velikosti.

Je vaše očekávání reálné?

Ženy většinou mívají s výběrem velikosti problémy, ale najdou se i takové, které mají už předem jasno. Pak může přijít zklamání, když se od lékaře dozvědí, že vytouženého výsledku mohou dosáhnout i s menším objemem implantátu. Dekolt může být sebevíc krásný, ale ony nejsou spokojené, protože chtěly víc. I tady platí, že lékař pracuje s tím, jaké poprsí má žena před augmentací. Do štíhlounké paní se těžko implantuje 500 ml.

Současným trendem je volba spíše menších velikostí a přirozenějších tvarů. Takové prsní implantáty jsou méně náchylné na pooperační komplikace a tělo je lépe přijme.

Někdy se také kombinuje menší implantát s tukem, kdy se odebraný tuk aplikuje nad implantát pod kůži, čímž se docílí co nejpřirozenějšího výsledku.

Při výběru velikosti implantátu je také třeba myslet na to, že v průběhu života půjdete pravděpodobně na výměnu a původní implantát se obvykle mění za trošku větší.

Mám je a co teď?

Po samotné operaci se probudíte s pocitem tisíce slonů na hrudi a při pohledu na dekolt vám probleskne hlavou „ty jsou obrovský“. Prsa jsou oteklá a tvrdá, mohou mít i zvláštní tvar.

Dá se říct, že první tři dny jsou kritické a vaše pocity mohou být všelijaké. Váháte, jestli jste udělala dobře, že jste operaci podstoupila. Zároveň si ale začínáte zvykat a po týdnu vám probleskne hlavou, že to byla ta nejlepší věc, kterou jste pro sebe mohla udělat

DALŠÍ INFO v článku: Chcete vědět víc o rekonvalescenci po zvětšení prsou?

Otok opadá a prsa se tvarují, pozorujete je den po dni a vnímáte všechny malé změny ve svém dekoltu. Díváte se na sebe ráda do zrcadla a těšíte se, až si nakoupíte nové prádlo a na léto nové plavky.

Po dobu rekonvalescence, což jsou nějaké 4 týdny, byste měla důsledně dbát rad svého chirurga, dodržovat nekompromisně pooperační péči a hlavně si nezkoušet, natož nosit, jinou podprsenku než kompresní.

Mít krásné poprsí není jen o zlatých ručičkách našich lékařů a dobře zvoleném implantátu. Je to i o vás a o dodržování pooperačního režimu. Myslete na to!

3D scanner – kam se objednat

Na 3D animaci MotivaImagine se můžete objednat do MotivaImagine centra v Čestlicích u Prahy na tel.: 777 461 461 nebo emailu: ​khubalkova@adyton.org.

To top