Přelomový okamžik u zvětšení prsou pomocí implantátů

První zvětšení prsou silikonovými prsními implantáty z řezu dlouhého pouhých 2,5 cm proběhlo v ČR v dubnu 2018.

K vložení implantátu o objemu 360 ml byla použita speciální technika. Prsní implantát se před vložením do prsů stlačil na minimální velikost díky speciálnímu sterilnímu sáčku ve tvaru trychtýře. Ještě před vložením implantátu vypreparoval operující lékař s pomocí světelného háku pro lepší viditelnost přesnou kapsu na zvolený implantát.

K vypreparování kapsy pro uložení implantátu i pro vložení samotného implantátu byl nutný řez v délce 2,5 cm, přičemž standardní délka řezu (při vložení implantátu podprsní rýhou), který musí zručný plastický chirurg obvykle provést, je nejméně 4 – 5 cm.

Příprava kapsy pro vložení implantátu malým řezem s použitím světelného háku.

Kapsula a riziko infekce

Augmentace prsou minimálním řezem s použitím insertního sáčku je mimořádně bezpečnou technikou. Jelikož se vložení implantátu provádí přes sterilní sáček bez dotyku s tkání v okolí řezu, zcela odpadá možnost kontaminace povrchu prsního implantátu kožními bakteriemi a díky tomu je riziko rozvoje infekce kolem implantátů zcela minimální.

I malá zánětlivá reakce okolo prsního implantátu může zapříčinit vznik kapsuly. Tato nová operační technika (také nazývaná „minimal scar“) tedy předchází možnému vzniku kapsulární kontraktury.

Finální fáze operace – sešití minimálního operačního řezu v podprsní rýze.

Jizva po zvětšení prsou operační metodou „minimal scar“ v délce 2,5 cm.

Krásné výsledky: Fotografie po operaci zvětšení prsou pomocí implantátů s minimální jizvou

Augmentace pomocí insertního sáčku metodou „minimal scar“ je možná jen v kombinaci s prsními implantáty, jejichž dokonalá kohezivita a měkkost gelu umožní jednak jejich dostatečné stlačení při vložení do prsů a současně zaručí i jejich perfektní tvar po operaci. Výsledkem jsou na pohled i pohmat zcela přirozená prsa, na kterých téměř nikdo nepozná, že byla zvětšena silikonovými prsními implantáty. I když je klienka štíhlá a bude ležet na zádech na pláži nebo zvedne ruce nad hlavu, prsa budou vypadat přirozeně a jizvičky budou neznatelné.

U těchto plastických chirurgů si můžete říct o malou jizvu:

MUDr. Petr Hýža, Ph.D.

MUDr. Juraj Payer, PhD.

MUDr. Miroslav Krejča, Ph.D.

MUDr. Ján Pilka

MUDr. Jiřina Šilhánková

MUDr. Martin Molitor

MUDr. Martin Šorma

MUDr. Peter Mertan

MUDr. Igor Slaninka, Ph.D.

To top