MUDr. Svatopluk Svoboda

Objednat se

MUDr. Svatopluk Svoboda patří k nejzkušenějším a nejvyhledávanějším plastickým chirurgům v České republice. Plastickou a estetickou chirurgií se zabývá mnoho let a mezi jeho pacienty patří celá řada význačných osobností. Je vedoucím lékařem a provozovatelem soukromého zdravotnického zařízení 1. kolínské sanatorium, kde je pacientům poskytována špičková péče. Soukromou ordinaci plastické chirurgie MUDr. Svatopluka Svobody najdete také v Praze 1 na Václavském náměstí.


Motto:
„Prsa od Svobody jako sako od Adama – padnou a sluší!“


Profesní životopis

Plastickou chirurgií se zabývá již od roku 1972, kdy ještě jako student se stal pomocnou vědeckou silou na Klinice plastické chirurgie v Praze.

Od roku 1977 působil jako člen Transplantační laboratoře Ústavu experimentální medicíny ČSAV na oddělení popálenin Kliniky plastické chirurgie v Praze, kde se věnoval výzkumné práci v oboru plastické chirurgie a léčení popálenin.

Od roku 1983 se zabývá pouze plastickou chirurgií. Od roku 1985 až dosud je vedoucím jednotky intenzivní péče Kliniky plastické chirurgie Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Od roku 1990 je odborným asistentem na 3. lékařské fakultě, kde se věnuje výuce studentů a postgraduálnímu vzdělávání lékařů v plastické chirurgii.

Od roku 1995 provozuje rovněž privátní praxi, zaměřenou převážně na estetickou a kosmetickou chirurgii.

Svou činností obsahuje celé spektrum plastické a estetické chirurgie, největší proslulost však nabyl díky vynikajícím výsledkům své práce při operacích zvětšování prsou a modelacemi ženského genitálu.

MUDr. Svoboda patří k zakladatelům mikrochirurgie u nás. Je autorem desítek vědeckých článků publikovaných v odborných časopisech.

Absolvoval mnoho zahraničních stáží v Evropě i zámoří. Na pozvání Kalifornské univerzity byl na několikaměsíční stáži v USA na klinikách v San Francisku, Los Angeles, San Diegu a New Yorku. Na pozvání brazilského ministra zdravotnictví přednášel na několika pracovištích plastické chirurgie v Brazílii, kde se setkal s vynikajícími brazilskými plastickými chirurgy, s nimiž si vyměňoval svoje praktické zkušenosti.

Členství

ČSPCH – Česká Společnost Plastické Chirurgie

ČLS JEP – Certifikovaný člen Společnosti estetické plastické chirurgie

ČSCR – Česká společnost chirurgie ruky

Kontaktní formulář

    To top