Nicol Pihíková, zvětšení prsou – MUDr. Patzelt, Ph.D.

Nicol, fitness trenérka původem ze Slovenska momentálně žijící v Praze, podstoupila před čtvrt rokem operaci zvětšení prsou u pana doktora MUDr. Matěje Patzelta na pražské klinice ABClinic Art & Beauty.

Nicol i MUDr. Patzelta jsme pro vás vyzpovídali.
Společně vybrali kulaté implantáty o velikosti 340 ml a 320 ml (asymetrie poprsí).

Nicol, otázka, která asi všechny zajímá, proč prsa? A proč prsa od pana doktora Patzelta?
Prsia som si priala už veľmi dlho, bola to moja túžba mať krásne väčšie poprsie. A tak som do toho išla. Pan doktor Patzelt ma jednoducho oslovil. 🙂 Jeho práca, príjemné vystupovanie. Je veľmi dôležité cítíť ten vibe, že je to jednoducho on. Ten, ktorému zveríte svoj dekolt.

Nicol před zvětšením prsou implantáty

Jste spokojena s výsledkem jeho práce?
Jednoznačne. Odviedol skvelú prácu. Som neskutočne spokojná. Myslím, že je to na mne i dostatočne vidieť, ako si nový dekolt užívam.

Kdybyste měla použít jedno slovo pro svůj nový dekolt, jaké by to bylo?
Nádhera.

Pane doktore, podle čeho jste zvolil u Nicol kulaté implantáty?
Nicol se rozhodovala mezi kulatými a ergonomickými implantáty. Na základě 3D vizualizace jsme se nakonec rozhodli pro kulaté. Více se nám líbily i splňovaly Nicoly představu o plnějším dekoltu.

Podle čeho vybíráte velikost implantátu u svých klientek?
Velikost vybíráme vždy po vzájemné diskuzi, podle přání klientky a také podle rozměru jejího hrudníku a prsou. Samozřejmě se také dívám na šířku ramen a boků, tak aby výsledná velikost poprsí jak se říká „seděla k tělu“.

Jste při výběru velikosti implantátu něčím limitován?
Ano, jsem limitován rozměry hrudníku, šířkou prsu.

Vzhledem k tomu, že je Nicol aktivní sportovkyně, kdy se po zvětšení prsou implantáty doporučuje začít cvičit a plně zatěžovat celé tělo?
Plné zatížení minimálně po 8 týdnech. Ale ani po uplynutí této doby by klientka neměla dělat nic na sílu, pokud jí je cvičení/posilování nepříjemné.

Nicol, jste aktivní fitness trenérka, absence cvičení po operaci pro vás musela být velmi náročná. Jak jste ji zvládala?
Moja absencia vo fitku bola pre mna psychicky náročná. Musím povedať, že to bolo pre mňa ťažké. Som veľmi aktívny človek a mám rada pestrý život a hlavne veľmi veľa športujem. Takže kto vie, asi má jasnú predstavu, aké to je, keď nemôže skoro nič. Ale zvládnuť som to musela, tá túžba po krásnom dekolte bola silnejšia, a tak som dôsledne dodržiavala rekonvalescenciu. Je to pre konečný výsledok určite dôležité.

Kdy jste se zpět vrátila do fitka? A s jakými cviky jste začínala?
Do fitka som sa vrátila po mesiaci a pol. Najprv som začínala pomalou chôdzou na páse, potom postupne pridávala väčšiu záťaž na spodnú časť tela. Ale vždy som mala veľmi pevnú športovú a kompresnú podprsenku naraz.

Ohledně tréninku s vašimi svěřenci, pomáhali vám ze začátku nastavovat stroje, nosit si činky či zvládali bez problému pochopit cviky? Nebo jste musela malinko lajdačit v rekonvalescenci a pomáhat jim?
Tu som si dala úplnú pauzu. S tréningami som začala až po uplynutí rekonvalescencie. Nechcela som nič podceniť.

Pane doktore, vcelku často diskutované téma, uložení implantátu pod sval nebo nad sval? Kdy a proč?
Uložení implantátu pod žlázu, pod fascii nebo pod sval. Tři možnosti a rozhodnutí je podle tloušťky podkoží klientky a velikosti mléčné žlázy. Pokud je velmi hubená, nebo má opravdu drobná prsa, volím spíše umístění pod sval, který mi pomůže zakrýt okraje implantátu. Pod žlázu dávám u klientek s tlustším podkožím a větší žlázou. A pod fascii je to někde mezi 😉

Nicol má uložení pod fascii, proč jste u ní volil toto umístění?
Nicol se věnuje fitness a velký prsní sval posiluje, tudíž ho potřebuje. Proto jsem implantát pod něj umístit nemohl. Pod žlázou by byl naopak příliš viditelný, tak jsem zvolil něco mezi. Tudíž pod fascii.

Jaká je délka rekonvalescence při subfasciálním uložení? Liší se délka rekonvalescence v závislosti na umístění implantátu či velikosti?
Rekonvalescence je vždy stejná, tedy 6-8 týdnů. Ale umístění pod fascii je méně bolestivé, mělo by být. 🙂

Nicol, implantáty máte uložené subfaciálně, jaké jste měla po operaci bolesti? Vím, že jste vcelku dlouhou dobu byla z bolestí malinko nesvá. Dá se na to zapomenout? Kdyby vám teď někdo řekl, Nicol, pojďte do operace znovu, šla byste?
No, bolelo to, ale dalo sa to zvládnuť. Na tú bolesť zabudnete celkom rýchlo, keď vidíte výsledok. Keby sa ma niekto opýtal, či by som do toho znova išla, tak by som povedala, že áno. V budúcnosti to mám ešte v pláne, chcela by som väčšie implantáty.

Jste na sebe stále opatrná? Nosíte i po 3 měsících kompresní prádlo?
Kompresné prádlo už nenosím. Prestala som ho nosiť po dvoch mesiacoch. Nosím ale pevnú podprsenku aj na šport. Keď cítím, že niečo nejde, alebo by to malo ísť cez bolesť, tak to proste nerobím.

Co spaní na zádech? Říká se, že ve výsledku jsou prsa lepší, než ten spánek na zádech.
Najťažšie pre mna bol hlavne spánok na chrbáte – to bol celkom extrém. Chrbát bolel viac ako prsia.

Jak reaguje vaše okolí na nový vzhled?
Musím povedať, že reaguje veľmi pozitívne. A ja si to veľmi, veľmi užívam.

Máte implantáty o velikosti 340 ml a 320 ml, střední profil. Jaký máte nyní košíček? A jaký jste měla před operací?
Momentálne mám košíčky veľkosti 85B, predtým to boli slabé áčka.

Měnila byste velikost implantátů? Či operatéra? 🙂
Veľkosť by som zmenila. To tak má asi každá žena, ale operatéra vôbec. Pán doktor Patzelt je úžasný človek a ako doktor mi veľmi sadol.

Jaké jsou u vás čekací doby na konzultaci a dále na operaci, pane doktore?
Čekací doba je zhruba 3 měsíce.

Nicol, co byste vzkázala vašim kamarádkám, známým a ženám co o zvětšení prsou uvažují?
Určite choďte do toho, nepočúvajte nikoho. Dôležité je, aby ste boli spokojné hlavne vy.

Pane doktore, máte nějaké doporučení pro svoje klientky?
Před operací doporučuji projít, nejen svým klientkám, instagramové profily několika plastických chirurgů a podívat se na jejich práce. Protože co plastik, to jiny názor, jiná operační technika i výsledky. Je proto nutné, aby se klientce výsledky práce chirurga líbily a aby přesně taková prsa chtěla.

Chcete i vy konzultovat svojí proměnu s MUDr. Matějem Patzeltem, Ph.D.?

Kontaktní formulář

    To top